W PGZ Stoczni Wojennej w Gdyni odbyło się w środę, 4 lutego 2026 roku, uroczyste położenie stępki pod budowę nowego okrętu ratowniczego Ratownik – jednej z najważniejszych jednostek, jakie w najbliższych latach trafią do Marynarki Wojennej RP. To kolejny kluczowy etap programu, który ma przywrócić Polsce pełne zdolności do prowadzenia operacji ratowniczych na morzu oraz wsparcia działań okrętów podwodnych.
Ratownik
W WOT nie ma nudy
Żołnierze 2 Lubelskiej Brygady Obrony Terytorialnej oraz 15 Lubuskiej Brygady Obrony Terytorialnej podczas szkoleń doskonalili swoje umiejętności.
Kalendarium wydarzeń Sektora Obronnego (23 grudnia 2024 – 29 grudnia 2024)
Radiostacja osobista Perad dla programu Tytan po badaniach Szef Agencji Uzbrojenia zatwierdził 23 grudnia 2024 roku orzeczenie kończące badania kwalifikacyjne Radiostacji Osobistej (Perad), rozwijanej przez spółki...
















