Ratownik

Odbudowa kluczowych zdolności ratowniczych i wsparcia okrętów podwodnych

Odbudowa kluczowych zdolności ratowniczych i wsparcia okrętów podwodnych

W PGZ Stoczni Wojennej w Gdyni odbyło się w środę, 4 lutego 2026 roku, uroczyste położenie stępki pod budowę nowego okrętu ratowniczego Ratownik – jednej z najważniejszych jednostek, jakie w najbliższych latach trafią do Marynarki Wojennej RP. To kolejny kluczowy etap programu, który ma przywrócić Polsce pełne zdolności do prowadzenia operacji ratowniczych na morzu oraz wsparcia działań okrętów podwodnych.

W WOT nie ma nudy

W WOT nie ma nudy

Żołnierze 2 Lubelskiej Brygady Obrony Terytorialnej oraz 15 Lubuskiej Brygady Obrony Terytorialnej podczas szkoleń doskonalili swoje umiejętności.